Home Forums Movies Full Awards Calendar 2017-18 (Including critics circles)

Full Awards Calendar 2017-18 (Including critics circles)

CREATE A NEW TOPIC
CREATE A NEW POLL
Viewing 15 posts - 376 through 390 (of 541 total)
Created
8 months ago
Last Reply
1 month ago
540
replies
89611
views
73
users
Macca
141
Honey
39
Tyler [Last N..
32
  • Macca
    Participant
    Joined:
    Dec 22nd, 2015
    Topics:
    Posts:
    #1202467615

    NAACP Winners (Part 1)

    FILM

    Supporting Actor in a Motion Picture: Idris Elba, “THOR: Ragnarok”

    Supporting Actress in a Motion Picture: Tiffany Haddish, “Girls Trip”

    Independent Motion Picture: “Detroit”

    Documentary: “STEP”

    Writing: Jordan Peele, “Get Out”

    Directing in a Motion Picture: Jordan Peele, “Get Out”

    MUSIC

    New Artist: SZA

    Male Artist: Bruno Mars

    Female Artist: Mary J. Blige

    Duo, Group or Collaboration: Kendrick Lamar feat. Rihanna

    Jazz Album: “Petite Afrique,” Somi

    Gospel/Christian Album: “Greenleaf Soundtrack Volume 2,” Greenleaf Soundtrack

    Music Video/Visual Album: “That’s What I Like,” Bruno Mars

    Song – Traditional: “That’s What I Like,” Bruno Mars

    Album: “DAMN.,” Kendrick Lamar

    Song – Contemporary: “HUMBLE.,” Kendrick Lamar

    TELEVISION

    Supporting Actor in a Comedy Series: Jay Ellis, “Insecure”

    Supporting Actress in a Comedy Series: Marsai Martin, “‘black-ish”

    Supporting Actor in a Drama Series: Joe Morton, “Scandal”

    Supporting Actress in a Drama Series: Naturi Naughton, “Power”

    Television Movie, Limited, Series or Dramatic Special: “The New Edition Story”

    Actor in a Television Movie, Limited-Series or Dramatic Special: Idris Elba, “Guerrilla”

    Actress in a Television Movie, Limited, Series or Dramatic Special: Queen Latifah, “Flint”

    Directing in a Comedy Series: Anton Cropper, “‘black-ish”

    Directing in a Dramatic Series: Carl Franklin, “13 Reasons Why”

    Directing in a Television Movie or Special: Allen Hughes, “The Defiant Ones”

    News/information Series or Special: “Unsung”

    Documentary: “The 44th President: In His Own Words”

    Talk Series: “The Real”

    Reality Program/Reality Competition Series: “The Manns”

    Variety or Game Show Series or Special: “Lip Sync Battle”

    Children’s Program: “Doc McStuffins”

    Performance by a Youth (Series, Special, Television Movie or Limited Series): Caleb McLaughlin, “Stranger Things”

    Host in a Talk or News/Information Series or Special: Roland Martin, “News One Now”

    Host in a Reality/Reality Competition, Game Show or Variety Series or Special: LL Cool J, “Lip Sync Battle” (Spike)

    Character Voice-Over Performance: Tiffany Haddish, “Legends of Chamberlain Heights”

    Writing in a Comedy Series: Janine Barrois, “Claws

    Writing in a Dramatic Series: Gina Prince-Bythewood, “Shots Fired”

    Writing in a Television Movie or Special: Abdul Williams, “The New Edition Story”

    LITERATURE

    Fiction: “The Annotated African American Folktales,” Henry Louis Gates Jr. (Editor),Maria Tatar (Editor), (Liveright Publishing Corporation)

    Non-Fiction: “Defining Moments in Black History: Reading Between the Lies,” Dick Gregory

    Debut Author: “No One Is Coming to Save Us,” Stephanie Powell Watts

    Biography or Autobiography: “Becoming Ms. Burton, From Prison to Recovery to Leading the Fight for Incarcerated Women,” Susan Burton and Cari Lynn

    Instructional: “The Awakened Woman: Remembering & Reigniting our Sacred Dreams,” Dr. Tererai Trent

    Poetry: “Incendiary Art: Poems,” Patricia Smith

    Children: “Little Leaders: Bold Women in Black History ,” Vashti Harrison

    Youth and Teens: “Clayton Byrd Goes Underground,” Rita Williams-Garcia, author and Frank Morrison illustrator

    ReplyCopy URL
    Macca
    Participant
    Joined:
    Dec 22nd, 2015
    Topics:
    Posts:
    #1202468091

    NAACP Winners (Part 2)

    Outstanding Motion Picture – Girls Trip
    Outstanding Actor in a Motion Picture – Daniel Kaluuya, Get Out
    Outstanding Actress in a Motion Picture – Octavia Spencer, Gifted

    Outstanding Drama Series – Power
    Outstanding Actor in a Drama Series – Omari Hardwick, Power
    Outstanding Actress in a Drama Series – Taraji P. Henson, Empire
    Outstanding Comedy Series – black-ish
    Outstanding Actor in a Comedy Series – Anthony Anderson, black-ish
    Outstanding Actress in a Comedy Series – Tracee Ellis Ross, black-ish

    Entertainer of the Year: Ava DuVernay

    ReplyCopy URL
    EmmyWinner
    Participant
    Joined:
    Apr 28th, 2016
    Topics:
    Posts:
    #1202468094

    Get Out lost Best Picture? Hahahaha

    ReplyCopy URL
    TVFan365
    Participant
    Joined:
    Jul 12th, 2011
    Topics:
    Posts:
    #1202468099

    This isn’t the first time an Oscar frontrunner lost Outstanding Motion Picture at the Image Awards. Moonlight lost to Hidden Figures last year. Beasts of the Southern Wild and Django Unchained lost to Red Tails.

    ReplyCopy URL
    Honey
    Participant
    Joined:
    Jan 30th, 2017
    Topics:
    Posts:
    #1202468519

    2018 VES Nominations
    Outstanding Visual Effects in a Photoreal Feature

    Blade Runner 2049
    John Nelson
    Karen Murphy Mundell Paul Lambert Richard Hoover
    Gerd Nefzer

    Guardians of the Galaxy Vol. 2 Christopher Townsend Damien Carr
    Guy Williams Jonathan Fawkner Dan Sudick

    Kong: Skull Island
    Jeff White Tom Peitzman
    Stephen Rosenbaum Scott Benza Michael Meinardus

    Star Wars: The Last Jedi
    Ben Morris Tim Keene
    Eddie Pasquarello Daniel Seddon Chris Corbould

    War for the Planet of the Apes
    Joe Letteri Ryan Stafford Daniel Barrett Dan Lemmon Joel Whist

    Outstanding Supporting Visual Effects in a Photoreal Feature

    Darkest Hour Stephane Naze Warwick Hewitt Guillaume Terrien Benjamin Magana

    Downsizing James E. Price Susan MacLeod Lindy De Quattro Stéphane Nazé

    Dunkirk Andrew Jackson Mike Chambers Andrew Lockley Alison Wortman Scott Fisher

    Mother!
    Dan Schrecker Colleen Bachman Ben Snow Wayne Billheimer Peter Chesney

    Only the Brave Eric Barba Dione Wood Matthew Lane
    Georg Kaltenbrunner
    Michael Meinardus

    Outstanding Visual Effects in an Animated Feature

    Captain Underpants
    David Soren Mark Swift Mirielle Soria David Dulac

    Cars 3 Brian Fee Kevin Reher Michael Fong Jon Reisch

    Coco
    Lee Unkrich Darla K. Anderson David Ryu Michael K. O’Brien

    Despicable Me 3 Pierre Coffin Chris Meledandri Kyle Balda
    Eric Guillon

    The LEGO Batman Movie
    Rob Coleman Amber Naismith Grant Freckelton Damien Gray

    The LEGO Ninjago Movie
    Gregory Jowle Fiona Chilton Miles Green Kim Taylor

    ReplyCopy URL
    Honey
    Participant
    Joined:
    Jan 30th, 2017
    Topics:
    Posts:
    #1202468521

    USC Scripter Award

    Author Andreì Aciman and screenwriter James Ivory for “Call Me By Your Name”

    Screenwriters Scott Neustadter and Michael H. Weber for “The Disaster Artist,” and authors Greg Sestero and Tom Bissell for their nonfiction book “The Disaster Artist: My Life Inside ‘The Room,’ the Greatest Bad Movie Ever Made”

    Screenwriters Scott Frank, Michael Green, and James Mangold, and authors Roy Thomas, Len Wein, and John Romita, Sr., for “Logan”

    Screenwriter James Gray and author David Grann for “The Lost City of Z”

    Screenwriter Aaron Sorkin and author Molly Bloom for “Molly’s Game”

    Screenwriters Dee Rees and Virgil Williams and author Hillary Jordan for “Mudbound”

    Screenwriter Allan Heinberg and author William Moulton Marston for “Wonder Woman”

    ReplyCopy URL
    nevkm
    Participant
    Joined:
    Jan 3rd, 2018
    Topics:
    Posts:
    #1202469118

    London Film Critics Circle Awards

    Film of the Year

    “Call Me by Your Name”
    “Dunkirk”
    “The Florida Project”
    “Get Out”
    “God’s Own Country”
    “Lady Bird”
    “Loveless”
    “Phantom Thread”
    “The Shape of Water”
    “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

    Foreign Language Film of the Year

    “Aquarius”
    “Elle”
    “The Handmaiden”
    “Loveless”
    “Raw”

    British/Irish Film of the Year

    “Dunkirk”
    “God’s Own Country”
    “Lady Macbeth”
    “Paddington 2”
    “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

    Documentary of the Year

    “Human Flow”
    “I Am Not Your Negro”
    “Jane”
    “78/52”
    “The Work”

    Director of the Year

    Luca Guadagnino, “Call Me by Your Name”
    Christopher Nolan, “Dunkirk”
    Sean Baker, “The Florida Project”
    Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
    Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

    Screenwriter of the Year

    James Ivory, “Call Me by Your Name”
    Jordan Peele, “Get Out”
    Greta Gerwig, “Lady Bird”
    Paul Thomas Anderson, “Phantom Thread”
    Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

    Actress of the Year

    Annette Bening, “Film Stars Don’t Die in Liverpool”
    Sally Hawkins, “The Shape of Water”
    Isabelle Huppert, “Elle”
    Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
    Florence Pugh, “Lady Macbeth”

    Actor of the Year

    Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
    Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
    Daniel Kaluuya, “Get Out”
    James Franco, “The Disaster Artist”
    Gary Oldman, “Darkest Hour”

    Supporting Actress of the Year

    Lily Gladstone, “Certain Women”
    Holly Hunter, “The Big Sick”
    Allison Janney, “I, Tonya”
    Lesley Manville, “Phantom Thread”
    Laurie Metcalf, “Lady Bird”

    Supporting Actor of the Year

    Willem Dafoe, “The Florida Project”
    Hugh Grant, “Paddington 2”
    Woody Harrelson, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
    Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
    Michael Stuhlbarg, “Call Me by Your Name”

    British/Irish Actress of the Year

    Emily Beecham, “Daphne”
    Judi Dench, “Victoria & Abdul”/”Murder on the Orient Express”
    Sally Hawkins, “The Shape of Water”/”Maudie”/”Paddington 2”
    Florence Pugh, “Lady Macbeth”
    Saoirse Ronan, “Lady Bird”/”Loving Vincent”

    British/Irish Actor of the Year

    Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
    Colin Farrell, “The Killing of a Sacred Deer”/”The Beguiled”
    Daniel Kaluuya, “Get Out”
    Josh O’Connor, “God’s Own Country”
    Gary Oldman, “Darkest Hour”/”The Space Between Us”

    Young British/Irish Performer of the Year

    Harris Dickinson, “Beach Rats”
    Tom Holland, “The Lost City of Z”/”Spiderman: Homecoming”
    Noah Jupe, “Wonder”/”Suburbicon”/”The Man With the Iron Heart”
    Dafne Keen, “Logan”
    Fionn Whitehead, “Dunkirk”

    Breakthrough British/Irish Filmmaker of the Year

    Alice Birch, screenwriter, “Lady Macbeth”
    Simon Farnaby, screenwriter, “Paddington 2″/”Mindhorn”
    Francis Lee, writer-director, “God’s Own Country”
    Rungano Nyoni, writer-director, “I Am Not a Witch”
    William Oldroyd, director, “Lady Macbeth”

    Technical Achievement of the Year

    “Baby Driver,” Darrin Prescott and Jeremy Fry, stunts
    “Blade Runner 2049,” Dennis Gassner, production design
    “Dunkirk,” Hans Zimmer, music
    “God’s Own Country,” Joshua James Richards, cinematography
    “Lady Macbeth,” Holly Waddington, costume design
    “The Lost City of Z,” Darius Khondji, cinematography
    “The Love Witch,” Emma Willis, makeup and hairstyling
    “Paddington 2,” Pablo Grillo, visual effects
    “Phantom Thread,” Mark Bridges, costume design
    “Star Wars: The Last Jedi,” Ben Morris, visual effects

    ReplyCopy URL
    FreemanGriffin
    Participant
    Joined:
    Feb 19th, 2012
    Topics:
    Posts:
    #1202469145

    Geez, the Brits love Hugh Grant in Paddington 2!

    I didn’t realize that Harris Dickinson was British or Irish.

    I really can’t stand that 3 Billboards is considered a British/Irish film, when it is essentially American. Financing and a director does not a British/Irish film make.

    Love the nomination for Sean Baker, and 4 of those directors are richly deserving. Here’s hoping that the Academy has the good sense to nominate Sean Baker on the 23rd.

    I hope Isabelle Huppert wins for Elle; just saw it again for the fourth time and she is even better on repeated viewings!

    ReplyCopy URL
    LaChienne
    Participant
    Joined:
    Jan 4th, 2017
    Topics:
    Posts:
    #1202469159

    Geez, the Brits love Hugh Grant in Paddington 2!

    I’ve long come to accept Paddington deserves it all… 155 reviews and a 100% fresh rating, Lady Bird/Get Out whomst’d’ve?

    ReplyCopy URL
    ENGLAND
    Participant
    Joined:
    Oct 5th, 2011
    Topics:
    Posts:
    #1202469243

    NAACP Winners (Part 2)

    Outstanding Motion Picture – Girls Trip
    Outstanding Actor in a Motion Picture – Daniel Kaluuya, Get Out
    Outstanding Actress in a Motion Picture – Octavia Spencer, Gifted

    Outstanding Drama Series – Power
    Outstanding Actor in a Drama Series – Omari Hardwick, Power
    Outstanding Actress in a Drama Series – Taraji P. Henson, Empire
    Outstanding Comedy Series – black-ish
    Outstanding Actor in a Comedy Series – Anthony Anderson, black-ish
    Outstanding Actress in a Comedy Series – Tracee Ellis Ross, black-ish

    Entertainer of the Year: Ava DuVernay

    I truly do not understand how Taraji is still beating Viola.

    ReplyCopy URL
    Someonelikeme
    Participant
    Joined:
    Nov 15th, 2011
    Topics:
    Posts:
    #1202469576

    Great London Film Critics Circle Awards nominations!

    ReplyCopy URL
    Macca
    Participant
    Joined:
    Dec 22nd, 2015
    Topics:
    Posts:
    #1202469705

    AARP Nominations

    Best Movie for Grownups
    Get Out

    Lady Bird

    The Shape of Water

    Star Wars: The Last Jedi

    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    Best Director
    Guillermo del Toro, The Shape of Water

    Reginald Hudlin, Marshall

    Ridley Scott, All the Money in the World

    Steven Spielberg, The Post

    Kenneth Branagh, Murder on the Orient Express

    Best Actress
    Judi Dench, Victoria & Abdul

    Salma Hayek, Beatriz at Dinner

    Frances McDormand, Three Billboards

    Meryl Streep, The Post

    Annette Bening, Film Stars Don’t Die in Liverpool

    Best Actor
    Steve Carell, Battle of the Sexes

    Daniel Day-Lewis, Phantom Thread

    Tom Hanks, The Post

    Gary Oldman, Darkest Hour

    Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

    Best Supporting Actress
    Holly Hunter, The Big Sick

    Allison Janney, I, Tonya

    Melissa Leo, Novitiate

    Lesley Manville, Phantom Thread

    Laurie Metcalf, Lady Bird

    Best Supporting Actor
    Willem Dafoe, The Florida Project

    Laurence Fishburne, Last Flag Flying

    Woody Harrelson, Three Billboards
    Richard Jenkins, The Shape of Water
    Christopher Plummer, All the Money in the World

    Best Screenwriter
    Guillermo del Toro, The Shape of Water

    James Ivory, Call Me by Your Name

    Anthony McCarten, Darkest Hour

    Steven Rogers, I, Tonya

    Aaron Sorkin, Molly’s Game

    Best Ensemble
    Get Out

    Girls Trip

    Last Flag Flying

    Mudbound

    Murder on the Orient Express

    Best Grownup Love Story
    Breathe

    Film Stars Don’t Die in Liverpool

    The Greatest Showman

    The Leisure Seeker

    Our Souls at Night

    Best Time Capsule
    Battle of the Sexes

    Darkest Hour

    Dunkirk

    I, Tonya

    The Post

    Best Intergenerational Movie
    The Big Sick

    The Florida Project

    Lady Bird

    Marjorie Prime

    Wonder

    Best Documentary
    Dolores

    Harold and Lillian: A Hollywood Love Story

    I Am Not Your Negro

    Joan Didion: The Center Will Not Hold

    Mission Control: The Unsung Heroes of Apollo

    Best Foreign Film
    Chavela (Mexico)

    The Insult (Lebanon)

    Like Crazy (Italy)

    A Taxi Driver (South Korea)

    The Women’s Balcony (Israel)

    ReplyCopy URL
    imsoaddicted
    Participant
    Joined:
    Jan 15th, 2018
    Topics:
    Posts:
    #1202469858

    And here are our Oscar nominees.

    “Actor of the Year

    Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
    Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
    Daniel Kaluuya, “Get Out”
    James Franco, “The Disaster Artist”
    Gary Oldman, “Darkest Hour” ”

     

    ReplyCopy URL
    TVFan365
    Participant
    Joined:
    Jul 12th, 2011
    Topics:
    Posts:
    #1202470123

    ICG Publicists Awards Nominations

    Maxwell Weinberg Publicist Showmanship Motion Picture Award. The union publicists who worked on:

    Beauty and the Beast – The Walt Disney Studios
    Baby Driver – TriStar Pictures (Sony Pictures)
    Daddy’s Home 2 – Paramount Pictures
    Get Out – Universal Pictures
    The Greatest Showman – Twentieth Century Fox
    Wonder Woman – Warner Bros. Pictures

    Maxwell Weinberg Publicist Showmanship Television Award:

    Better Call Saul – Gregg Brilliant, Unit Publicist
    Feud: Bette and Joan – Erica Tarin, Fox 21 Television Studios
    Star Trek: Discovery – Kristen Hall, CBS Television Studios
    Stranger Things 2 – Denise Godoy, Unit Publicist
    The Orville – Erin Moody, Twentieth Century Fox Television

    Press Award:

    Lindsey Bahr – AP
    Debra Birnbaum – Variety
    Eliza Cost – Entertainment Tonight
    Mike Fleming Jr. – Deadline
    Steven Weintraub – Collider

    International Media Award:

    Nelson Aspen (Australia)
    Janet Nepales (Philippines)
    Jami Philbrick (China)
    Gill Pringle (Australia)
    Alex Zane (UK)

    Excellence in Unit Still Photography for Motion Pictures Award:

    Murray Close
    Scott Garfield
    Matt Kennedy
    Merrick Morton
    Merie Wallace

    Excellence in Unit Still Photography for Television Award:

    Beth Dubber
    Jennifer Clasen
    Scott Green
    Trae Patton
    Michele K. Short

    Les Mason Award:

    Jan Craft, Warner Bros.
    Gabriela Gutentag, Unit Publicist
    Sheryl Main, Unit Publicist
    Ernie Malik, Unit Publicist
    Gina Soliz, Warner Bros.

    Special Recognition
    Hollywood Foreign Press Association’s Golden Globes 75th Anniversary

    • This reply was modified 4 months ago by  TVFan365.
    ReplyCopy URL
    Macca
    Participant
    Joined:
    Dec 22nd, 2015
    Topics:
    Posts:
    #1202470580

    Artios Winners

    FEATURE FILM BIG BUDGET – COMEDY

    “The Greatest Showman” Bernard Telsey, Tiffany Little Canfield, Rori Bergman (Additional Casting), Patrick Goodwin (Associate)

    FEATURE FILM BIG BUDGET – DRAMA

    “Dunkirk” John Papsidera

    FEATURE FILM – STUDIO OR INDEPENDENT – COMEDY

    “Lady Bird” Jordan Thaler, Heidi Griffiths

    FEATURE FILM – STUDIO OR INDEPENDENT – DRAMA

    “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” Sarah Halley Finn, Meagan Lewis (Location Casting), Hannah Cooper (Associate)

    FEATURE FILM LOW BUDGET – COMEDY or DRAMA

    “Beach Rats” Susan Shopmaker

    FEATURE FILM ANIMATION

    “Coco” Kevin Reher, Natalie Lyon, Carla Hool

    TELEVISION PILOT AND FIRST SEASON – COMEDY

    ”Atlanta” – Alexa L. Fogel, Tara Feldstein Bennett (Location Casting), Chase Paris (Location Casting), Kathryn Zamora-Benson (Associate)

    TELEVISION PILOT AND FIRST SEASON – DRAMA

    “The Handmaid’s Tale” – Sharon Bialy, Sherry Thomas, Russell Scott, Robin D. Cook (Location Casting), Jonathan Oliveira (Associate)

    TELEVISION SERIES COMEDY

    “Veep” – Dorian Frankel, Sibby Kirchgessner, Marlise Gunzenhauser (Associate)

    TELEVISION SERIES DRAMA

    “Black Mirror” – Jina Jay, Henry Russell Bergstein (Location Casting)

    LIMITED SERIES

    “”Big Little Lies” – David Rubin, Melissa Pryor (Associate)

    FEATURE FILM – NON THEATRICAL RELEASE

    “The Wizard of Lies” – Ellen Chenoweth, Susanne Scheel (Associate)

    CHILDREN’S PILOT AND SERIES (LIVE ACTION)

    “School of Rock” – Suzanne Goddard-Smythe, Ty Harman (Associate)

    TELEVISION ANIMATION

    “Bojack Horseman” – Linda Lamontagne

    REALITY SERIES

    “Born This Way” – Sasha Alpert

    SHORT FILM

    “Perfect Roast Potatoes” – Rich Mento

    SHORT FORM SERIES

    “Confess” – Fern Champion , Sharon Lieblein, Troy Daniel Smith (Associate)

    NEW YORK BROADWAY THEATRE – COMEDY OR DRAMA

    “A Doll’s House Part 2” -David Caparelliotis, Lauren Port

    NEW YORK BROADWAY THEATRE – MUSICAL

    “Come From Away” – Rachel Hoffman

    NEW YORK BROADWAY THEATRE – REVIVAL, COMEDY OR DRAMA

    “Jitney” – David Caparelliotis, Nancy Piccione

    NEW YORK BROADWAY THEATRE – REVIVAL, MUSICAL

    “Hello, Dolly!” – Craig Burns, Bernard Telsey

    NEW YORK THEATRE – COMEDY OR MUSICAL

    “The Band’s Visit” – Tara Rubin

    NEW YORK THEATRE – DRAMA

    “Dead Poet’s Society” – William Cantler, Karyn Casl

    REGIONAL THEATRE EAST

    “The SpongeBob Musical” – Patrick Goodwin, James Calleri, Paul Davis

    REGIONAL THEATRE WEST

    “Zoot Suit” – Pauline O’con

    LOS ANGELES THEATRE – TIE

    “The 24th Annual Young Playwrights Festival” – Erica S. Bream, Cara Chute Rosenbaum

    “Waiting for Godot” – Amanda Lenker Doyle, Chrissy Fiorilli-Ellington

    SPECIAL THEATRICAL PERFORMANCE

    “A Chorus Line” – Margery Simkin, Michael Donovan, Richie Ferris (Associate)

    THEATRE TOURS

    “Hamilton” – Chicago Company – Bethany Knox, Rebecca Scholl (Associate)

    ReplyCopy URL
Viewing 15 posts - 376 through 390 (of 541 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Similar Topics
Citizen... - May 23, 2018
Movies
DaKardii - May 22, 2018
Movies